strona główna i mapa strony Strona główna Mapa strony
kontakt numer telefonu adres email

Polerowanie reflektorów - czy warto?

Światła samochodu – przednie i tylne reflektory – to element niezwykle istotny dla bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Niestety klosze reflektorów w czasie eksploatacji żółkną oraz matowieją, przez co zmniejsza się skuteczność działania świateł. Rozwiązaniem problemu może być polerowanie kloszy reflektorów. Czy oby na pewno skutecznym?

czy warto polerować reflektory samochodu? Auto Naprawa Gryfice KowalskiPodczas użytkowania auta z reflektorami wykonanymi z tworzywa sztucznego klosze ulegają stopniowemu zużyciu. Czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, tłuszcz, piasek czy chemia z dróg, przyczyniają się do utraty właściwości estetycznych i użytkowych świateł. To problem, który dotyka wszystkie samochody, a jego przyczyną jest matowienie kloszy reflektorów.

Matowe klosze znacząco pogarszają skuteczność reflektorów, światło jest bowiem rozpraszane na boki, zmniejsza się zasięg snopu, a jazda takim samochodem po zmroku staje się nie tylko uciążliwa, lecz także niebezpieczna. W takim przypadku mamy dwa wyjścia.

  1. Możemy po prostu wymienić cały reflektor.
  2. Znacznie tańszą i dającą podobne efekty alternatywą jest regeneracja, czyli polerowanie reflektorów.

Jak wygląda proces polerowania reflektorów?

  • Najpierw za pomocą szlifierki oscylacyjnej z klosza reflektora usuwana jest stara, zmatowiona powierzchnia.
  • Nową, przejrzystą powierzchnię klosza uzyskuje się w trzech etapach przy użyciu papieru do szlifowania o coraz drobniejszej gradacji.
  • Następnie klosze są polerowane.
  • Na koniec zabezpiecza się je przed promieniami UV oraz drobnymi uszkodzeniami. Uzyskana w ten sposób powierzchnia przypomina właściwościami i przejrzystością nową.

Dlaczego warto powierzyć regenerację reflektorów serwisowi?

Odpowiednio przeprowadzony proces regeneracji z zastosowaniem profesjonalnych środków przywróci kloszom fabryczną przejrzystość. Eksperci oraz liczne testy potwierdzają, że to niedroga i skuteczna alternatywa zakupu nowych lamp do samochodu.

Samodzielna próba szlifowania oraz polerowania reflektora może się zakończyć niepowodzeniem, a skutki będą trudne do usunięcia. Właśnie dlatego warto wykonać tę czynność w serwisie. W naszej firmie korzystamy z narzędzi specjalnie przygotowanych do polerowania. Jeżeli oddajesz samochód w ręce specjalistów, zyskujesz pewność, że reflektory zostaną zabezpieczone, sprawność klosza przywrócona zaś w 100% a to wszystko bez konieczności demontażu lampy.

<< powrót

Kontakt

AN Waldemar Kowalski
ul. Osadnicza 1
72-300 Gryfice

tel.: 667 066 063

Serwis i support

Regulamin warsztatu

AUTO-NAPRAWA-GRYFICE.PL    ®    Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prezentowany katalog produktów i usług nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a jedynie ma charakter informacyjny.
Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścicieli.
Używanie ich nie powinno być uważane za naruszenie praw właściciela, a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.